Jeden napíše nějakou senzační zprávu, druhý ji přepošle a za týden si už všichni v okolí vykládají o revoluční novince, objevu, nebo nějaké senzaci. Nakolik však je daný fakt pravda už nikdo nezjišťuje. Člověk je tvor pohodlný, když si poslechne informaci bere to často jako hotový fakt, a už se nepídí dál, jestli informace je reálně podložená a pravdivá. Chce to obrnit se určitou dávkou selského rozumu, a neskočit na špek hned první senzaci, která na nás z internetu houkne a teď není řeč o odborných stránkách, ale především o tom typu zpráv, kdy nám do e-mailu přijdu senzační vědecké tvrzení a objevy, ve zprávě už nestojí kde, kdy, a kdo to, či ono vymyslel, objevil nebo vynalezl.
Nejlepší se zdá být řešení to, že zprávu vyslechneme a pak se dál budeme dopátrávat, zda jde o pravdu, nebo jen fikci. Není to příliš pohodlné řešení, ale jedině takhle se v naší informovanosti posuneme dál.
Internet je zasycen informacemi, a někdy složitě musíme hledat to co nás zajímá. Když najdeme nějaké oblíbené stránky, vyplatí se zapamatovat nebo uložit na ně odkaz. Mnoho tištěných médií má i svoje internetové stránky a pokud nepatří mezi bulvár, pak informace, zda nalezneme kvalitní a důvěryhodné. Když si nevíme rady je lepší než hledat odpověď v diskuzích, kde může každý psát co chce lepší je zvednout telefon nebo napsat e-mail instituci, která nám může pomoci. Když se nám rozbije auto, a my nevíme co s ním, je lepší zeptat se raději kamaráda automechanika než marnit časem čtením rad, které nám ve finále radí cukrář, který ani nemá vlastní auto.
Internetové seznamky jsou dobré ale…
Je lepší vyrazit do společnosti a chodit na místa kde se můžeme seznámit než jen vysedávat u počítače, a psát si s někým kdo v reálu může vypadat jinak. Nic proti internetovým seznamkám je mnoho lidí, kteří si takhle našli, nebo ještě najdou partnera. Řeč je o tom, že bychom neměli jen slepě spoléhat na internet, ale brát ho jen jako pomocníka, který nám slouží, ovšem nemůžeme si ho nechat přerůst přes hlavu.